BARWIONA PORCELANA

Od roku 2016 w projektach Modus Design Studio Marka Cecuły realizowanych dla Ćmielów Design Studio, zaszły ogromne zmiany. Wprowadzono do produkcji wiele nowości, m. in. barwioną porcelanę, która stała się bardzo szybko jedną z charakterystycznych cech najnowszych kolekcji.

Craft by Modus Design_kolory

Kolekcja Craft, Design: M. Cecuła, 2016 r., fot. S. Zimmer

Skąd się pojawiła ta odmiana? Marek Cecuła mówi, że: “porcelana znana nam jako biały i błyszczący materiał zmienia swój wygląd właśnie w rękach projektantów.  W naszej działalności rozwojowej prowadzimy prace eksperymentalne, które otwierają drogę na nowe metody, procesy i możliwości. Tak powstała kolorowa porcelana.

Obiekty odlewane są w kolorowej masie porcelanowej, która po wypale nabiera pełnego ciepłego tonu, a nie szkliwione części dają chłodne odczucie w dłoni. Zdecydowaliśmy się na użycie 4 podstawowych kolorów w naszych kolekcjach, niebieskiego, szarego, bordo i czarnego, oczywiście pozostawiliśmy dla wielbicieli klasyki też biały, naturalny kolor porcelany.

W kolekcji Craft kolory poszczególnych form uzupełniają się subtelnie, tworząc oryginalna harmonie zestawu”.

cropped-mg_1910-21.jpg

Zestaw czajników i kubków Pogiętych, Design: M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Zestaw na herbatę z serii Pogięte jest doskonałym uzupełnieniem klasycznej kolekcji Pogiętych obiektów, produkowanych przez Modus Design od 1995 roku. W nowym wydaniu seria Pogiętych czajników wykonana jest w 4 kolorach z barwionej porcelany. Naturalna forma czajnika i dodanych do kompletu czterech kubków o matowej powierzchni i szkliwionym wnętrzu, stwarzają cichą atmosferę do ceremonii picia herbaty.

_MG_7251 (2)

Kubki Nectar, Design: M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Kubki Nektar są przykładem produktu, który jest efektem połączenia współczesnego designu z tradycyjną polską porcelaną. Wysoki i prostolinijny kubek został ozdobiony dekoracyjnym uchwytem, który pierwotnie został zaprojektowany i był elementem w klasycznych filiżankach, produkowanych przez Fabrykę Porcelany Ćmielów w latach trzydziestych XX w.

Ładny 1

Wazoniki Craft, Design: M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Wazoniki to jeden z najnowszy dodatków do kolekcji z barwionej porcelany Craft. Modułowa, uniwersalna forma Wazonika pozwala na tworzenie własnych aranżacji stołowych, od pojedynczych akcentów do rozbudowanych kompozycji. Produkt dostępny w 5 kolorach

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: