Kolekcja BLUE LINE

Kolekcja porcelanowych naczyń Blue Line powstała w 2013 roku przy współpracy Dagmary Rogers i Marka Cecuły. Charakterystyczna dla tej serii ręcznie malowana dekoracja na obwodach naczyń, wnosząca szczyptę nostalgii, odwołuje się do zastaw z okresu PRL’u, które były używane zwłaszcza w barach mlecznych.

cmielowidz-330 copy

Blue Line, filiżanki latte

„Zestaw ten nie odnosi się bezpośrednio do żadnego wzoru (…). Szukaliśmy nowych możliwości użycia niestosowanej już dzisiaj i zapomnianej metody zdobienia porcelany roztworami soli kobaltu. Po wyjęciu naczyń z pieca, zauważyliśmy niezamierzony efekt – ta forma dekoracji przywołuje natychmiast nostalgię za tamtymi latami“ – mówią projektanci.

Blue Line

Blue Line

Blue Line należy do linii produktów określanych nazwą „hand touched”. Termin ten doskonale wskazuje kierunek, w którym podążą jako projektant Marek Cecuła: “całkowitej współpracy artysty z przemysłem”. Dzięki temu obiekty pochodzące z produkcji masowej, poprzez ingerencję designerów, nabierają indywidualnego wymiaru. Dotyk ludzkiej dłoni wprowadza do przemysłu unikalność rękodzieła, dając w efekcie obiekt jedyny w swoim rodzaju.

Blue Line

Kolekcja Blue Line została stworzona przez Modus Design Studio | Marka Cecuły i włączona na stałe do kolekcji Ćmielów Design Studio.

Kolekcję Blue Line oraz Touch of Blue można zobaczyć w okresie 1 lipca – 3 września w Muzeum Miasta Gdyni, na polskiej odsłonie międzynarodowej wystawy wzornictwa z ośmiu krajów połączonych linią brzegową Morza Bałtyckiego pt. Roundabout Baltic. Wystawa jest jednym z wydarzeniem w ramach Gdynia Design Days w 2017 roku.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: