KOLEKCJA BLACK & WHITE

Autorem najnowszej kolekcji Black & White jest Marek Cecuła, projekt powstał w 2016 roku, został zrealizowany dla Ćmielów Design Studio.

prop 25

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

To kontrast koloru, formy i odczucia – są centralnym przekazem kolekcji Black & White, skomponowanej z dwóch rożnych produkcyjnych źródeł. Część obiektów pochodzi z wyrobu ręcznego w studio a część z asortymentu produkowanego przez fabrykę. Obie formy łącza się tworząc oryginalny użytkowy obiekt dający nowe możliwości serwowania potraw i układu stołu. Połączenie takich dwóch wartości w materiale, fakturze, wykończeniu powierzchni i produkcji daje nowe zasady estetyczne przełamujące konwencje typowej porcelany stołowej.

ładne 17

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Produkt nawiązuje do szerokiej gamy używanych dziś produktów wykonanych w rożnych nie typowych dla stołu materiałach, jak drewno, kamień czy nieszkliwiona porcelana. Mimo matowej powierzchni są one użytkowe i praktyczne w serwowaniu jedzenia dzięki zabezpieczeniu powierzchni, która jest gładka i zmywalna.

prop 23

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda

Modus Design Studio oddaje w ręce użytkownika nowy produkt wykonany z barwionej porcelany o unikalnym wygładzie i niekonwencjonalnej formie. Kolekcja Black & White zmienia zasady wyglądu formalnego stołu wprowadzając prostotę ręcznego rzemiosła podkreślonego śladem ręki autora, połączoną z przemysłowym dodatkiem śnieżnobiałej ćmielowskiej porcelany.

prop 38

Black & White, M. Cecuła, 2016 r., fot. O. Grabiwoda
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: