“Design na tle tradycji”. Wystawa ĆDS | Łódź Design Festival 2015

Coraz szybciej zmieniający się świat to nieustanne źródło inspiracji i wyzwań dla projektantów. Konsekwencje zmian technologicznych, społecznych czy kulturowych znajdują swoje odzwierciedlenie w tworzonych codziennie obiektach. Podczas tegorocznej edycji festiwalu, który odbędzie się w dniach 08-18 października, nie zabraknie Ćmielów Design Studio Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A. z wystawą “Design na tle tradycji”. Znajdziecie nas w hall głównym Centrum festiwalowego na stanowisku CF1. Zapraszamy!

ldf15_poster_b2_cp-plfot. materiały prasowe

„Design na tle tradycji” to wystawa Ćmielów Design Studio, której stylistyka podkreśla rangę 225 lat istnienia marki „Ćmielów”. Zaprezentowane na wystawie wzory ceramiki ĆDS, pokażą Studio jako eksperymentalną pracownię wzorniczą, w której testuje się nie tylko ostateczną formę obiektu jego kolor, kształt i fakturę, ale także ekspresję użytkowania.

Oprócz najnowszych produktów marki Ćmielów Design Studio będzie można zobaczyć rozsławioną klasykę –  serwis New Atelier (nagroda must have 2013), włączony w kolekcję Muzeum Narodowego w Warszawie i będący znakomitym przykładem reaktywacji dawnych, ćmielowskich fasonów w nowej aranżacji i estetyce.

Wystawę Ćmielów Design Studio uświetnią historyczne wzory marki “Ćmielów”. Wśród nich będzie można zobaczyć serwis “Goplana” według projektu Wincentego Potackiego, „Empire” zaprojektowany na specjalne zamówienie prezydenta Ignacego Mościckiego czy „Bolero” z okresu II RP.

Festiwal swoim zasięgiem obejmuje kilkanaście punktów na mapie miasta. Wiele wydarzeń odbywać się będzie w intrygujących, charakterystycznych dla Łodzi poprzemysłowych przestrzeniach takich jak Księży Młyn czy OffPiotrkowska. Podobnie jak w ubiegłym roku, dwie główne lokalizacje to Art_Inkubator przy ul. Tymienieckiego 3 oraz w dawna tkalnia Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250.

KONSEKWENCJE | ŁDF 2015
“Design na tle tradycji”
Ćmielów Design Studio PFP “Ćmielów” i “Chodzież” S.A.
czas trwania:
08/10/2015, 18.00 – 21.00
09 -18/10/2015, 10.00 – 19.00
miejsce: Centrum Festiwalowe hall główny CF1, Tymienieckiego 3 Łódź

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: