Gdańska ASP pokaże studenckie projekty Art Food Senses 2015

Wystawą w Bibliotece Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku zainaugurujemy pierwszą z trzech ekspozycji studenckich projektów realizowanych w ramach trzeciej edycji Art Food. Prezentowane obiekty powstały podczas międzynarodowych warsztatów ceramicznych w Ćmielów Design Studio Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. pod kuratorską opieką Marka Cecuły. Gdańską wystawę będzie można oglądać od 23. lipca. 

ART FOOD 2015_zaproszenie poprawionefot. materiały prasowe

Art Food Senses to trzecia edycja projektu realizowanego przez Modus Design we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i PFP „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Jak co roku wybrany zespół młodych projektantów zmierzył się z tematem realizacji niecodziennych obiektów ceramicznych w obrębie projektu integrującego wiele obszarów: świat projektowania z przemysłem ceramicznym, edukację z realiami zawodowymi, różne metody pracy i doświadczenia wielu kultur. Studenci zdobyli cenne doświadczenie zawodowe, ważne dla kariery projektanta, które później mogą się rozwinąć w innych, niekoniecznie związanych z ceramiką, kierunkach.

W ramach projektu studenci stworzyli ceramiczne naczynia łączące sztukę oraz wiedzę o sposobie współistnienia człowieka i użytkowanego obiektu. W trakcie warsztatów projektowych i kulinarnych uczestnicy dowiedzieli się jakie są kulturowe aspekty spożywania posiłków oraz jak smak i sposób przyrządzania potraw wpływają na sposób ich podawania. Stworzone prace znajdują miejsce między sztuką a wzornictwem i są uwolnione od typowej funkcjonalności, choć ich formy są ściśle dopasowane do możliwości masowej produkcji.

W projekcie uczestniczyli studenci z trzech uczelni: Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Central St Martins College w Londynie oraz Pratt Institute w Nowym Jorku. Finalny etap prac odbył się w Ćmielów Design Studio Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. , do którego zakwalifikowało się łącznie 11 najlepszych uczestników. Wszystkie prace zrealizowane zostały w porcelanie, w warunkach przemysłowych, podczas trzytygodniowych warsztatów w lipcu 2015 roku.

Planowane wystawy projektu Art Food 2015:

 • 23 lipca – 17 sierpnia
  Biblioteka Akademii Sztuk Pięknych
  Targ Węglowy 6
  Wielka Zbrojownia
 • 19-27 września 2015
  Wystawa projektu Art Food 2015 podczas British Ceramic Biennale
 • październik – listopad 2015
  Wystawy projektu Art Food 2015 w Nowym Jorku (lokalizacja i daty zostaną potwierdzone w późniejszym terminie)

Projekt „Art Food” współorganizowany jest przez:
Instytut Adama Mickiewicza
Modus Design Studio Marka Cecuły
Akademia Sztuk Pięknychw Gdańsku
Central Saint Martins College w Londynie
Pratt Institute w Nowym Jorku
Polskie Fabryki Porcelany “Ćmielów” i „Chodzież” S.A.

Blog projektu:
www.artfoodproject.wordpress.com

logo organizatorów Art Food1logo organizatorów Art Food

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: