II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska”

2 czerwca została otwarta II Powszechna Wystawa Krajowa „Konkurencyjna Polska”, będąca przekrojem największych i najciekawszych osiągnięć naszego kraju z dziedziny wzornictwa, przemysłu i biznesu. Wśród wystawców znalazły się Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. wraz z marką Ćmielów Design Studio, prezentując swój ponad dwustuletni dorobek w projektowaniu i produkcji porcelany. Wystawa potrwa do 15 czerwca  w Międzynarodowych Targach Poznańskich

Pomysł wystawy został zainspirowany historycznymi jubileuszami – 25. rocznicą pierwszych wolnych wyborów do Sejmu i Senatu, 10. rocznicą wejścia Polski do Unii Europejskiej, 15. rocznicą członkostwa Polski w NATO oraz, co bardzo ważne – 85. rocznicą I Powszechnej Wystawy Krajowej na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Patronat nad Powszechną Wystawą Krajową objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski – wydarzenie jest bowiem jednym z kluczowych punktów obchodów Święta Wolności – rocznicy pokonania komunizmu, zwycięstwa obozu „Solidarności” i wyborów z czerwca 1989 roku.

Na Powszechnej Wystawie Krajowej swój dorobek zaprezentuje wiele polskich przedsiębiorstw, które na przestrzeni ostatnich 25 lat gospodarczego kształtowania się naszego kraju miały fundamentalne znaczenie dla jego rozwoju – wśród nich znajdą się również Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. Fabryki mają długą i bogatą historię – czerpiąc z zdobywanego przez lata ogromnego doświadczenia znajdują się obecnie w bardzo rozwojowym i ważnym punkcie swojej działalności. Podczas II Powszechnej Wystawy Krajowej PFP. zaaranżują autonomiczną przestrzeń wystawienniczą – prezentowane będą m.in. historyczne wzory, ale również te współczesne kolekcje wszystkich trzech marek, które cieszą się największym uznaniem. Ćmielów Design Studio zaprezentuje kolekcję nowoczesnej porcelany wpisującej się w obecne trendy z zakresu food designu i architektury stołu.

Wystawa „Sukces Dobrze Zaprojektowany” obrazuje rozwój i najważniejsze osiągnięcia polskiego wzornictwa na przestrzeni lat latach 1989-2014. Zadaniem tego wydarzenia jest odczarowanie słowa design, zdewaluowanego, bądź niezrozumiałego dla szerokiego grona odbiorców dlatego właśnie przyjęła charakter edukacyjny. Wszystkie marki,  które będą częścią wystawy „Sukces Dobrze Zaprojektowany” zostały zarekomendowane i wybrane przez kuratorów – znane i cenione osoby zajmujące się sztuką i designem, a wśród nich: prof. Marek Owsian z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Tomek i Gosia Rygalik – projektanci, czy Ewa Trzcionka – redaktor  naczelna DESIGN ALIVE.
Na wystawie znajdzie się wiele zaskakujących przedmiotów, np. odkurzacz, jacht oraz gaśniczy samochód lotniskowy, a także dobrze zaprojektowane i spełniające oczekiwania konsumenta  usługi.
Polskie Fabryki Porcelany natomiast zaprezentują swoje innowacyjne podejście do porcelany. Na wystawie znajdzie się kolekcja Cosmopolitan Ćmielów Design Studio zaprojektowana zgodnie z ideą Mix&Match.

Zwiedzanie wystawy: 3-15 czerwca, MTP, hala 1 I 2, godz.9.00-17.00, wstep wolny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: