Premiera nowej kolekcji Mix & Match w Concordia Design

20 marca w Concordia Design –  centrum kreatywności, designu i biznesu w Poznaniu odbyła się podwójna premiera – wystawy nowych wzorów porcelany zaprojektowanych przez przez Marka Cecułę i Modus Design dla Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” oraz wiosennego menu restauracji Concordia Taste które połączyła wspólna koncepcja: Mix&Match, czyli mieszaj i łącz.

Wernisaż wystawy poprzedził panel dyskusyjny z zakresu food designu: „Nowy trend Mix&Match – kuchnia, restauracja i architektura stołu”. Rozmówcami byli Marek Cecuła – projektant i ceramik oraz dyrektor artystyczny Polskich Fabryk Porcelany, Ewa Voelkel-Krokowicz – CEO Concordia Design, Inga Kamińska – Prezes Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., Anna Wróblewska – Head of Consulting Concordia Design  oraz Tomasz Trąbki – szef kuchni Concordia Taste.  Rozmawiano o nowym trendzie Mix & Match (pol. mieszaj i łącz), który odpowiada na potrzeby użytkowników w obszarze spotkań przy stole. Dotyczy to zarówno nowoczesnych koncepcji w aranżacji stołu, a w nich nowej roli porcelany, jak i samego komponowania jedzenia, wyboru i szukania nowych smaków. Marek Cecuła z zespołem Modus Design  zinterpretował światowy trend Mix&Match i do istniejących form porcelany opracował nowe dekoracje. Połączenie organicznych i graficznych wzorów w nowe zestawy porcelany zachęca do tworzenia własnych kompozycji.

Jak wykorzystywany jest trend Mix&Match w nowoczesnej restauracji? Widać to wyraźnie w tworzeniu otwartego na indywidualne wybory menu oraz kreowania potraw na zasadzie zaskakującego łączenia i miksowania smaków. Dzisiejsza restauracja to nie tylko menu, to także całe otoczenie, zastawa i sposób podawania potraw oraz aranżacja przestrzeni. Restauracja może być jednocześnie galerią fotografii, przestrzenią na aranżacje wystawy a także miejscem gdzie można poszerzyć swoja wiedzę  na warsztatach i wykładach z zakresu food designu. Tę ideę realizuje na co dzień realizuje Concordia Design, z restauracją Concordia Taste.

Fot. Bartłomiej Jan Sowa / nowymodel.org

 
Wystawę „Mix&Match Project” można oglądać do końca miesiąca w Concordia Design. Wystawa prezentuje cztery nowe linie Ćmielów Design Studio: Cosmoplitan, Navy,  Blossom i New Atelier.

W ramach projektu, 23 marca odbędą się także warsztaty dla dzieci, podczas których  najmłodsi będą projektować własne wzory dekoracji na talerzach z kolekcji  Ćmielowa i Chodzieży. Mali i duzi designerzy najpierw opracują unikalne wzory na papierze, a następnie naniosą go na prawdziwe, porcelanowe talerze.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: