DESIGN DLA KONESERA. Nagroda ekspertów dla New Atelier

dobre wnętrze statuetka

Zestaw New Atelier, pierwszy projekt Ćmielów Design Studio, zdobył Nagrodę ekspertów w zakończonym w ubiegłym tygodniu Konkursie Design dla Konesera, organizowanym przez miesięcznik Dobre Wnętrze.

Konkurs Design dla Konesera miał w tym roku swoją II edycję. „Pomysł na konkurs Design dla Konesera. Piękno, Innowacja i Prestiż zrodził się z potrzeby promowania najlepszego wzornictwa, które podkreśla nasz gust i status społeczny”, wyjaśnia Małgorzata Tomczyk, redaktor naczelna miesięcznika. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. W ramach II edycji konkursu zaprezentowano najciekawsze debiuty na rynku wnętrzarskim, przedmioty i materiały, które prezentują się zjawiskowo, a jednocześnie, dzięki nowatorskim rozwiązaniom podnoszą jakość codziennego życia.

Serwis New Atelier zdobył nagrodę w kategorii „Zastawa stołowa, szkło, ceramika, porcelana, dekoracja domu”.  Eksperci docenili fakt, że New Atelier to nie tylko kolejny serwis porcelanowy o współczesnym wzornictwie. Jego powstanie to zarazem narodziny Ćmielów Design Studio – pracowni wzorniczej Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., prowadzonej przez Marka Cecułę.. Jedna z najstarszych fabryk porcelany w Polsce, o bardzo silnej marce, otworzyła się na współczesny design. Ten sukces został osiągnięty dzięki nawiązaniu przez przemysł współpracy z projektantami przy tworzeniu produktów użytkowych. To znaczący moment w historii polskiego wzornictwa przemysłowego, bo w Polsce wciąż jesteśmy na początku tej drogi.
Poza tym, New Atelier to efekt połączenia wielowiekowej tradycji polskiej porcelany ze świadomością potrzeb współczesnego klienta. W tym sensie, serwis wypełnia lukę na polskim rynku. Cieszymy się, że te właśnie cechy zostały zauważone i docenione przez ekspertów.

Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia 2013 w Warszawie.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: