DESIGN DLA KONESERA. Nagroda ekspertów dla New Atelier

dobre wnętrze statuetka

Zestaw New Atelier, pierwszy projekt Ćmielów Design Studio, zdobył Nagrodę ekspertów w zakończonym w ubiegłym tygodniu Konkursie Design dla Konesera, organizowanym przez miesięcznik Dobre Wnętrze.

Konkurs Design dla Konesera miał w tym roku swoją II edycję. “Pomysł na konkurs Design dla Konesera. Piękno, Innowacja i Prestiż zrodził się z potrzeby promowania najlepszego wzornictwa, które podkreśla nasz gust i status społeczny”, wyjaśnia Małgorzata Tomczyk, redaktor naczelna miesięcznika. Pierwsza edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem i uznaniem. W ramach II edycji konkursu zaprezentowano najciekawsze debiuty na rynku wnętrzarskim, przedmioty i materiały, które prezentują się zjawiskowo, a jednocześnie, dzięki nowatorskim rozwiązaniom podnoszą jakość codziennego życia.

Serwis New Atelier zdobył nagrodę w kategorii “Zastawa stołowa, szkło, ceramika, porcelana, dekoracja domu”.  Eksperci docenili fakt, że New Atelier to nie tylko kolejny serwis porcelanowy o współczesnym wzornictwie. Jego powstanie to zarazem narodziny Ćmielów Design Studio – pracowni wzorniczej Polskich Fabryk Porcelany “Ćmielów” i “Chodzież” S.A., prowadzonej przez Marka Cecułę.. Jedna z najstarszych fabryk porcelany w Polsce, o bardzo silnej marce, otworzyła się na współczesny design. Ten sukces został osiągnięty dzięki nawiązaniu przez przemysł współpracy z projektantami przy tworzeniu produktów użytkowych. To znaczący moment w historii polskiego wzornictwa przemysłowego, bo w Polsce wciąż jesteśmy na początku tej drogi.
Poza tym, New Atelier to efekt połączenia wielowiekowej tradycji polskiej porcelany ze świadomością potrzeb współczesnego klienta. W tym sensie, serwis wypełnia lukę na polskim rynku. Cieszymy się, że te właśnie cechy zostały zauważone i docenione przez ekspertów.

Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia 2013 w Warszawie.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: