LINK TO PRODUCTION. Międzynarodowy projekt dla polskiej porcelany

„Link to Production” to tytuł projektu organizowanego przez Międzynarodowe Centrum Designu w Berlinie, IDZ (Internationales Design Zentrum Berlin) oraz Ćmielów Design Studio – pracowni wzorniczej Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., w ramach którego wybrani berlińscy projektanci wzornictwa przemysłowego pracują nad innowacyjnymi produktami.

Projekt ma na celu wspieranie profesjonalnej współpracy pomiędzy niemieckimi projektantami a polskim przemysłem.  Warsztaty rozwoju produktów ruszyły na początku listopada, a efekty pracy projektantów poznamy na początku przyszłego roku. To już kolejny projekt IDZ z zakresu promowania strategii zarządzania designem realizowany z polskimi firmami w ramach międzynarodowego programu „Berlin Poland 2013-1014”.

Podczas trwającego trzy tygodnie roboczego seminarium pod hasłem „Link to production”, berlińskie studia i projektanci wniosą własne, różnorodne doświadczenia projektowe z pracy dla znanych europejskich marek, podzielą się znajomością procesów projektowych od idei po wdrożenie produktu, projektowanie opakowań, logistykę, standardy sprzedaży i promocji nowoczesnej porcelany. W tworzeniu nowych produktów bezcenna będzie też znajomość światowych trendów oraz świeże, nienacechowane emocjonalnie spojrzenie na dotychczasowe produkty marki. W projekcie bierze udział osiem studiów projektowych z Berlina wybranych wspólnie przez IDZ oraz Ćmielów Design Studio.

Uczestnicy projektu:

Álbio Nascimento, Kathi Stertzig www.the-home-project.com
Anna Badur www.annabadur.de
Claudia Zachow i Steffen Leuschner www.creagens.de
Hermann August Weizenegger www.hermannaugustweizenegger.de
Joa Herrenknecht www.joa-herrenknecht.com
Johanna Spath, Johannes Tsopanides www.shapesinplay.com
Maria Volokhova www.volokhova.com
Mark Braun www.markbraun.org

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: