Ludzkie oblicze projektowania. Ćmielów Design Studio na 7. edycji Łódź Design Festival

Wystawą „Diveristy in Porcelain” Ćmielów Design Studio zainauguruje swoją obecność na rozpoczynającym się w czwartek (17.10) Łódź Design Festival. Ten najważniejszy w kraju festiwal poświęcony sztukom projektowym od lat wpisuje się w kontekst europejskiego rynku wzorniczego. Łódzka prezentacja będzie pierwszą wystawą ĆDS po uroczystym otwarciu studia w Ćmielowie (30.09), które swoją obecnością zaszczycił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Bogdan Zdrojewski.

Działalność programowa Ćmielów Design Studio znakomicie koresponduje z hasłem przewodnim tegorocznej, 7. edycji Łódź Design Festival: „It’s all about humanity”. Łódzkie święto designu poświęcone będzie bowiem projektowaniu w służbie społeczeństwu. Ten niezwykle „ludzki” kontekst festiwalu pokazuje dojmujący problem współczesności, jakim stało się projektowanie bez uwzględnienia potrzeb konsumenta.

Nagrodzone w plebiscycie must have najnowsze kolekcje Ćmielów Design Studio: New Atelier i Touch of Blue pokazują, jak w najprostszy sposób wzornictwo przemysłowe może na te potrzeby odpowiedzieć. Nowoczesne kolekcje, które powstały w jednej z najstarszych fabryk porcelany w kraju – Polskich Fabrykach Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., to w rzeczywistości projektowa reaktywacja historycznych, ćmielowskich i chodzieskich wzorów.

Idea kolekcji New Atelier, która właśnie wchodzi do rynkowej sprzedaży, pozwala na indywidualne komponowanie serwisu. Dzięki temu, każdy będzie mógł dopasować kolekcję nie tylko do swojego gustu (wzory mix and match, które można dowolnie ze sobą zestawiać), ale także do liczby osób w rodzinie. Dzięki pomysłowi Ćmielów Design Studio, na rynku dostępne będą serwisy jedno-, dwu- i wieloosobowe.

Ćmielów Design Studio tylko jedną kolekcją jest w stanie zrealizować najważniejsze założenia designu społecznego, gdzie zwykły konsument otrzymuje wysokiej klasy produkt wzorniczy, sygnowany historycznym znakiem Ćmielowa i nazwiskiem uznanego na świecie artysty ceramika i projektanta, dyrektora artystycznego studia, Marka Cecuły. Wyjątkowość tego serwisu potwierdza włączenie New Atelier do zbiorów Ośrodka Wzornictwa Muzeum Narodowego w Warszawie.

Świadome zaangażowanie ĆDS w budowanie więzi z odbiorcą najlepiej pokazuje działalność edukacyjna Studia. Oprócz wystawy „Diveristy in porcelain”, Ćmielów Design Studio zaprezentuje w Łodzi również efekty projektu Art Food, realizowanego we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza w Warszawie, w ramach projektu promocji Polski za granicą.

Ćmielów Design Studio na 7. edycji Łódź Design Festival
Wystawa „Diveristy in Porcelain”
otwarcie wystawy w piątek (18.10) w godzinach 10.00 -20.00

wystawę można oglądać przez cały czas trwania festiwalu (18.10 – 27.10) w godzinach 10.00 -20.00

Centrum Festiwalowe
ul. Targowa 35, Łódź

 

Art Food 2013”
otwarcie wystawy w piątek (18.10) w godzinach 10.00 -20.00
wystawę można oglądać przez cały czas trwania festiwalu (18.10 – 27.10) w godzinach 10.00 -20.00

Centrum Festiwalowe
ul. Targowa 35, Łódź

 

must have 2013”

otwarcie wystawy w czwartek (17.10) w godzinach 18.00 -21.00

w pozostałe dni wystawę można oglądać w godzinach 10.00 -20.00

Centrum Festiwalowe
ul. Targowa 35, Łódź

LDZIGN2013_plakat_B1_3mmspad_01white_druk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: