Nowe Oblicze Polskiej Porcelany

Już w poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej polskiej ceramicznej pracowni wzorniczej Ćmielów Design Studio pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły oraz prezentacja Wzorcowni Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.  Wydarzenie uświetni wizyta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

zaproszenie_front

Ćmielów Design Studio to pierwsza tego typu nowoczesna pracownia, działająca na pograniczu przemysłu i sztuki, która za jeden z najwyższych celów swojej działalności obiera promowanie utalentowanych artystów ceramików młodego pokolenia poprzez zapewnienie im warunków do przejścia od działalności eksperymentalnej do realizacji autorskich prototypów i produkcji przemysłowej. We Wzorcowni, po raz pierwszy po połączeniu Zakładów Porcelany „Ćmielów” i Porcelany „Chodzież”, zaprezentowana zostanie najnowsza kolekcja Polskich Fabryk Porcelany.

Goście spotkaja sie z rezydentami ĆDS a także projektantami z Berlina biorącymi udział w projekcie Link to Production, będą mieli też okazję poznać proces produkcji porcelany oraz dowiedzą się dlaczego jest on tak jak trudny i złożony.

Relacja z wydarzenia już wkrótce.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: