Nowe Oblicze Polskiej Porcelany

Już w poniedziałek odbędzie się uroczyste otwarcie pierwszej polskiej ceramicznej pracowni wzorniczej Ćmielów Design Studio pod kierownictwem artystycznym Marka Cecuły oraz prezentacja Wzorcowni Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A.  Wydarzenie uświetni wizyta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego.

zaproszenie_front

Ćmielów Design Studio to pierwsza tego typu nowoczesna pracownia, działająca na pograniczu przemysłu i sztuki, która za jeden z najwyższych celów swojej działalności obiera promowanie utalentowanych artystów ceramików młodego pokolenia poprzez zapewnienie im warunków do przejścia od działalności eksperymentalnej do realizacji autorskich prototypów i produkcji przemysłowej. We Wzorcowni, po raz pierwszy po połączeniu Zakładów Porcelany „Ćmielów” i Porcelany „Chodzież”, zaprezentowana zostanie najnowsza kolekcja Polskich Fabryk Porcelany.

Goście spotkaja sie z rezydentami ĆDS a także projektantami z Berlina biorącymi udział w projekcie Link to Production, będą mieli też okazję poznać proces produkcji porcelany oraz dowiedzą się dlaczego jest on tak jak trudny i złożony.

Relacja z wydarzenia już wkrótce.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: