Ćmielów Design Studio juz działa

IMG_9777_Eda

Ćmielów Design Studio to profesjonalna pracownia wzornicza od 2013 r. działająca w ZP Ćmielów, prowadzona przez Modus Design, Studio Marka Cecuły. Studio powstało z myślą o klientach poszukujących współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu. To miejsce połączy ponad dwustuletnie doświadczenie w produkcji porcelany stołowej ZP Ćmielów z wrażliwością artystyczną współczesnych projektantów.

Ćmielów Design Studio jest pierwszym tego typu studiem w Polsce, powstałym na styku przemysłu i sztuki. W polskim wzornicwie wciąż żywa jest legenda lat 50. i 60., gdy w wyniku współpracy artystów z przemysłem powstawały wybitne projekty, prezentujące światowy poziom, a równocześnie dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wiele z nich cieszy sie powodzeniem po dziś dzień. Do tej tradycji pragnie powrócić Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Studia: Powstanie Ćmielów Design Studio to historyczny moment dla polskiego przemysłu ceramicznego. Połączenie fabryk Ćmielów i Chodzież oraz założenie biura projektowego tworzą nowe perspektywy dla rozwoju współczesnej polskiej porcelany.

Ćmielów Design Studio to również miejsce eksperymentów w zakresie produkcji i dekoracji porcelany stołowej i podarunkowej. Zapraszani na rezydencję artyści i designerzy z całego świata stworzą własne kolekcje, produkowane przez ZP Ćmielów w limitowanej liczbie egzemplarzy, a wprowadzenie do produkcji nowych technologii umożliwi wykonywanie prototypów i testowanie nowatorskich rozwiązań z zakresu projektowania i produkcji ceramiki. Ćmielów Design Studio to współpraca projektantów, artystów i architektów oraz wykwalifikowanej załogi, by tworzyć prestiżową kolekcję współczesnego wzornictwa, będącą wizytówką firmy i mogącą konkurować z najlepszymi światowymi markami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: