Ćmielów Design Studio juz działa

IMG_9777_Eda

Ćmielów Design Studio to profesjonalna pracownia wzornicza od 2013 r. działająca w ZP Ćmielów, prowadzona przez Modus Design, Studio Marka Cecuły. Studio powstało z myślą o klientach poszukujących współczesnej estetyki, oryginalności i dobrego designu. To miejsce połączy ponad dwustuletnie doświadczenie w produkcji porcelany stołowej ZP Ćmielów z wrażliwością artystyczną współczesnych projektantów.

Ćmielów Design Studio jest pierwszym tego typu studiem w Polsce, powstałym na styku przemysłu i sztuki. W polskim wzornicwie wciąż żywa jest legenda lat 50. i 60., gdy w wyniku współpracy artystów z przemysłem powstawały wybitne projekty, prezentujące światowy poziom, a równocześnie dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wiele z nich cieszy sie powodzeniem po dziś dzień. Do tej tradycji pragnie powrócić Marek Cecuła, dyrektor artystyczny Studia: Powstanie Ćmielów Design Studio to historyczny moment dla polskiego przemysłu ceramicznego. Połączenie fabryk Ćmielów i Chodzież oraz założenie biura projektowego tworzą nowe perspektywy dla rozwoju współczesnej polskiej porcelany.

Ćmielów Design Studio to również miejsce eksperymentów w zakresie produkcji i dekoracji porcelany stołowej i podarunkowej. Zapraszani na rezydencję artyści i designerzy z całego świata stworzą własne kolekcje, produkowane przez ZP Ćmielów w limitowanej liczbie egzemplarzy, a wprowadzenie do produkcji nowych technologii umożliwi wykonywanie prototypów i testowanie nowatorskich rozwiązań z zakresu projektowania i produkcji ceramiki. Ćmielów Design Studio to współpraca projektantów, artystów i architektów oraz wykwalifikowanej załogi, by tworzyć prestiżową kolekcję współczesnego wzornictwa, będącą wizytówką firmy i mogącą konkurować z najlepszymi światowymi markami.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: